Diskriminasi terhadap pensyarah Syariah FSU

From: “My real name” @usim.edu.my>
To: “dekanfsu@usim.edu.my Mailing List” <dekanfsu@usim.edu.my>
Cc: “nc@usim.edu.my Mailing List” <nc@usim.edu.my>,”Nurain Syazrin Abu Samah” <su.pengerusiLPU@usim.edu.my>,”pendaftar@usim.edu.my Mailing List” <pendaftar@usim.edu.my>, “Nabilah Yusof” <nabilah@usim.edu.my>,”Dr. Zulkifli Mohamad” <dr.zulkifli@usim.edu.my>,”Syaryanti Hussin” <syaryanti@usim.edu.my>,”Syed Salim Syed Shamsuddin” <syedsalim@usim.edu.my>,”Muhammad Najib Abdullah” <mnajib@usim.edu.my>,”Hasnizam b Hashim” <hasnizam@usim.edu.my>,”Intan Nadia bt Ghulam Khan” <intan@usim.edu.my>,”Zahari Mahad Musa” <zahari@usim.edu.my>,”Norfadhilah Mohd Ali” <fadhilah.a@usim.edu.my>,”Arif Fahmi Md. Yusof” <fahmi@usim.edu.my>,”Muhammad Aunurrochim b Mas’ad” <aunn25@usim.edu.my>,”Lutfi Muhammad Zain” <lutfi@usim.edu.my>
Date: Thu, 04 Dec 2008 16:15:27 +0800
Subject: Diskriminasi terhadap pensyarah Syariah FSU

4 Disember 2008

Prof Dr Hj Abdul Samat Musa, Sila jelaskan kenapa Pensyarah Undang-undang FSU diberi keutamaan berbanding dengan Pensyarah Syariah FSU. Contoh diskriminasi paling ketara terhadap Pensyarah Syariah FSU ialah keempat-empat Timbalan Dekan FSU adalah Pensyarah Undang-undang. Adakah tiada seorang pun Pensyarah Syariah FSU yang layak dilantik sebagai Timbalan Dekan FSU? Apakah kekurangan Pensyarah Syariah FSU berbanding dengan Pensyarah Undang-undang FSU? Sila jelaskan. Seorang Pensyarah Syariah memberitahu saya bahawa Prof telah bercakap dengan lebih kasar dengannya pada Mesyuarat Penyelarasan Gred berbanding dengan percakapan Prof terhadap saya pada Mesyuarat Penyelarasan Gred. Saya sendiri tidak tahan dengan Prof’s action of undermining me as well as your chastisement on that Standardization meeting. Please stop all the discrimination towards Syariah Lecturers. They are the ones who spread Allah’s Divine Rulings. Indeed those who act unjustly towards the Ulamak are enemies of Allah Subhanahu Wa Taala. Please do not be angry and punish the Syariah Lecturers if you are angry with my letter. I wrote this for Allah Subhanahu Wa Taala (LillahiTaala). It is His (Allah’s) love and pleasure that I seek. I am not trying to be a hero here but I am championing Allah’s cause. Anyway I have nothing to lose here as you had succeeded in inciting the NC not to accept me here. You and the TNCA have succeeded in chasing me out of here. However I am no coward and I do not leave this place with a tail in between my legs. ONCE AGAIN, STOP THE DISCRIMINATION ON THE SYARIAH LECTURERS!!!!! Do not incur the wrath of Allah!!!  Thank you.
  http://www.usim.edu.my

Comments are closed.